KRS: 0000182916

Wspólny cel - bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo niechronionego uczestnika ruchu drogowego jest jednym z priorytetowych działań policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. Aby podnosić je na wyższy poziom, funkcjonariusze zwrócili się z prośbą do Szczecineckiej Fundacji na Rzecz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych o sfinansowanie zakupu elementów odblaskowych i kamizelek, które trafią do mieszkańców powiatu.

W minionym tygodniu Prezes zarządu Szczecineckiej Fundacji na Rzecz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych Katarzyna Oleś przekazała uroczyście na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Szczecinku insp. Andrzeja Dziemianko m. in. 400 szt. opasek odblaskowych, 150 szt. kamizelek odblaskowych, 400 szt. ekologicznych toreb z elementami odblaskowymi oraz 400 sztuk lampek do rowerów. Wśród zakupowych pozycji – z myślą o seniorach - znalazły się również kieszonkowe lupki powiększające.

Dzięki wsparciu rzeczowemu na które fundacja przeznaczyła aż 10 000 zł szczecineccy policjanci w codziennej służbie będą mogli nie tylko reagować na zagrożenia, ale również wręczyć elementy odblaskowe zapewniające bezpieczeństwo. A te są niezwykle ważne, zwłaszcza po zmroku, ponieważ dają gwarancję właściwej reakcji innych uczestników ruchu drogowego, a tym samym pozwalają  na bezpieczny powrót do domu, z pracy czy też ze szkoły!

Otrzymane „gadżety” zostaną wykorzystywane w działaniach profilaktycznych i akcjach, których inicjatorami będą szczecineccy policjanci podejmując w ten sposób działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na ulicach i drogach całego powiatu. W sposób szczególny policyjną profilaktyką objęte zostaną osoby starsze, które najczęściej padają ofiarami różnego rodzaju oszustw.

Podczas spotkania insp. Andrzej Dziemianko podziękował Prezes Fundacji Katarzynie Oleś za wsparcie szczecineckich mundurowych i chęć współpracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionego uczestnika ruchu drogowego.